אז איך באמת בוחרים את המייק אפ הנכון

איפור פנים

מייקאפ הוא מוצר בסיסי וחשוב לכל מתאפרת אשר מונח על העור בצורה אחידה ועם הגוון הנכון והמתאים לסוג עורך, את מגיעה לתוצאה רצויה ומושלמת. ישנן נשים שעבורן מציאת מייקאפ מתאים היא משימה קשה. ראשית, חשוב להבין מה סוג העור שלך, האם עורך הוא גוון קר, חם או ניטרלי, האם פנייך חלקות, בריאות עם גוון אחיד ואת מחפשת כיסוי קליל ומראה טבעי ביותר או שיש לך כתמי גיל, כתמי פיגמנטציה, פצעונים ואת צריכה כיסוי ברמה גבוהה יותר.

מרקמים שונים וכיסויים

ישנם 3 סוגי מרקמים: נוזלי, מוצק(סטיק) וקרם משחתי – בדרך כלל מייקאפ זה מכיל בתוכו פודרה. בימי הקיץ והחום הלוהט בעיקר ביום ובים ובמידה ועורך ללא פגמים בחרי במייקאפ בעל כיסוי קליל, במרקם זה את מגיעה לתוצאה טבעית. לאיפור ערב ולעור בעל פגמים בחרי מייקאפ עם רמת כיסוי גבוהה. תמיד טוב להשתמש עם SPF  גבוה בדרך כלל spf30 . עם עורך מעורב עד שמן יתאים לך מייקאפ נטול שומן ועל בסיס מים וחשוב שיהיה עמיד. 

אם עורך יבש – בחירה היא במייקאפ שיש בתוכו כמה שיותר לחות. מייקאפ מוצק או משחתי- זה שמגיע בשפורפרת ומרקמו סמיך מאוד – בדרך כלל הוא עמיד ביותר ונשאר על העור  ומתקבע לאורך זמן.  סוג זה מתאים לבעלות עור בעייתי עם פגמים, פיגמנטציה ומראה לא אחיד. לכן ההמלצה היא מרקם משחתי או מוצק. המרקם הנוזלי מגיע לרמת כיסוי סבירה אך הוא לא יכול להסתיר פגמים ופיגמנטציה, הוא פחות פיגמנטי וכבד.

אז איך באמת בוחרים את הגוון הנכון במייקאפ?

לעור יש 3 סוגי תתי גוון: גוון קר, גוון חם וניטרלי לעומת זאת למייקאפ יש 2 תתי גוון: תת גוון צהוב ותת גוון ורוד. אז איך תדעי? אם עורך בגוון צהבהב, זהוב ואפרסקי, תכשיטי זהב מושלמים עלייך, בגדים לבנים מחמיאים לך מאוד, את בעלת תת גוון חם ומייקאפ תת גוון צהוב יתאים לך. 

אם עורך נוטה לגוון אדמדם, ורדרד, תכשיטי כסף יותר מחמיאים לך על הגוף, בגדים לבנים מחווירים ו"מחביאים" אותך, את בעלת תת גוון קר ומייקאפ תת גוון ורוד ישב עלייך בול. העניין הוא שקיים מגוון עצום בשני תתי הגוון פשוט צריך לבחור את הצבע הנכון.

אז עכשיו נשאר לבחור צבע- כיצד נעשה זאת?

לאחר ששללנו את תת גוון אחד בגווני המייקאפ נשאר לבחור גוון. למשך נגיד ומצאנו שעורך בגוון חם שללנו את כל תתי הגוון הוורוד ונשארנו רק עם הצהוב. עברנו כבר יותר מחצי דרך. השיטה הנכונה ביותר לבדיקה היא באזור האף והרצויה היא באזור המחשוף. מכיוון שאלו האזורים הכי כהים בגופנו וזאת הדרך הכי נכונה להתאים גוון. 

הצוואר למשל זהו אזור שהכי פחות חשוף לשמש והוא לבן מאוד לעומת הפנים והמחשוף ולכן אם נמרח באזור זה נקבל תוצאה שגוייה והבחירה לא תתאים לך, מכיוון שאחרי שתמרחי את הגוון הזה על פנייך, זה יראה כמו מסכה בגוון אפרפר לבן ולא מחמיא. באזור הצוואר אנחנו לא נמרח מייקאפ , אלא נטשטש בעזרת סומק או ברונזר ונמזג בין הדקלוטה (המחשוף) לפנים. חשוב למרוח קודם כל ולפני הכל, קרם לחות, ולאחר שזה נספג בעור. 

אם במידה ועורך שומני עם נקבוביות פעורות, מומלץ למרוח פריימר אחרי הקרם לחות ולפני המייקאפ. לאחר מכן יש למרוח בצורה אחידה על כל אזור הפנים כולל קו השיער, קו האוזניים וקו הלסת. מומלץ  מאוד לפדר מעט עם פודרה גם אם במידה והמייקאפ עמיד.

דילוג לתוכן